Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Dzień Dziecka w Pernie. Świetna zabawa na świeżym powietrzu

Starostwo Powiatowe w Kutnie wraz z Nadleśnictwem Kutno dało młodzieży trochę normalności.

Teqball przyszłością kutnowskiego sportu? Michał LIstkiewicz spotkał się ze Starostą

W Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca, zyskującej na popularności, dyscypliny sportowej jaką jest Teqball.

Obchody Święta Pułkowego w Nowej Suchej

Przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego oraz Gminy Nowa Sucha uczcili pamięć żołnierzy 37 pułku piechoty oraz człowieka działającego na rzecz upamiętnienia poległych na terenie gminy.

Dzień Dziecka w Pernie. Świetna zabawa na świeżym powietrzu

Starostwo Powiatowe w Kutnie wraz z Nadleśnictwem Kutno dało młodzieży trochę normalności.

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.” Tak pisał Antoine De Saint-Exupery w powiastce filozoficznej zatytułowanej „Mały Książę”. Dzień Dziecka to dobra okazja, aby sobie o tym przypomnieć.
 
Pierwszego czerwca Starostwo Powiatowe w Kutnie wraz Nadleśnictwem Kutno z siedzibą w Chrośnie zorganizowali wyjątkowe wydarzenie. Dzień Dziecka połączony z Akcją Sprzątania Świata i Bezpiecznymi Wakacjami, w którym udział wzięły 3 szkoły z terenu Powiatu Kutnowskiego.
 
Jest to duża odskocznia w czasach pandemii. Dzieci jak widać są zadowolone. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowem, Szkoły Podstawowej w Dąbrowicach oraz wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie – mówił Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik – Odpadów w lasach znaleźliśmy niewiele, jednak może to wynikać z faktu, iż niewiele też osób w ostatnim czasie wybierało się do lasu. – dodał Daniel Kowalik.
 
Od rana trwała akcja zbierania śmieci, następnie odbyło się kilka prelekcji. Informacje na temat bezpieczeństwa podczas wakacji przekazali przedstawiciele Nadleśnictwa Kutno z siedzibą w Chrośnie, Komendy Powiatowej Policji w Kutnie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.
 
W międzyczasie trwało ognisko integracyjne, na którym nie mogło zabraknąć smacznych kiełbasek. Po prelekcjach Dzieci mogły wziąć udział w torze przeszkód przygotowanym przez Strażaków konkursie o bezpieczeństwie prowadzonym przez policjantów, a także w konkursach przygotowanych przez Tomasza Walczewskiego, Tomasza Marciniaka i Elżbietę Milczarską.
Całe wydarzenie zakończyło się olbrzymią pianą zrobioną dla lokalnej młodzieży przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Kutnie.
 
Bardzo mnie cieszy ta inicjatywa. Można zauważyć, że brakowało im tego typu imprez, tego typu wycieczek. Widać to po znajdującej się tu dziś młodzieży. Integracja społeczna oraz przebywanie na świeżym powietrzu dla młodych ludzi jest niezwykle istotne. – mówił Przemysław Błaszczyk Senator RP – To wydarzenie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe daje nadzieje, że już niebawem takie sytuacje będą normalnością. Pozostaje tylko zachęcić do szczepień. Szczepmy się i wracajmy do tej normalności. – zachęcał Senator
 
Na wydarzeniu obecni byli: Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Marciniak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Przemysław Błaszczyk Senator RP, Robert Baryła Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Elżbieta Milczarska Radna Rady Powiatu Kutnowskiego
 
Dziękujemy serdecznie sponsorom tak cudownego wydarzenia: Firmie Animex S.A., Firmie Kellogg’s, Piekarni Krośniewice Jeziorscy Sp. j. oraz Gminie Dąbrowice i pani Wójt Dorocie Dąbrowskiej. Ich wsparcie okazało się nieocenione i mamy nadzieje na dalszą współpracę przy kolejnych projektach – mówił Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego. Dziękując jednocześnie mediom za obecność na wydarzeniu i dołączenie do Akcji Sprzątania Świata.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-06-09 09:54przez:
Opublikowano:2021-06-01 12:27przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:90

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo