Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Dzień Dziecka w Pernie. Świetna zabawa na świeżym powietrzu

Starostwo Powiatowe w Kutnie wraz z Nadleśnictwem Kutno dało młodzieży trochę normalności.

Teqball przyszłością kutnowskiego sportu? Michał LIstkiewicz spotkał się ze Starostą

W Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca, zyskującej na popularności, dyscypliny sportowej jaką jest Teqball.

Obchody Święta Pułkowego w Nowej Suchej

Przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego oraz Gminy Nowa Sucha uczcili pamięć żołnierzy 37 pułku piechoty oraz człowieka działającego na rzecz upamiętnienia poległych na terenie gminy.

Teqball przyszłością kutnowskiego sportu? Michał LIstkiewicz spotkał się ze Starostą

W Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca, zyskującej na popularności, dyscypliny sportowej jaką jest Teqball.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz spotkał się ze Starostą Kutnowskim Danielem Kowalikiem i Członkiem Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomaszem Walczewskim. Tematem rozmów była dyscyplina sportowa, która od kilku lat zyskuje coraz bardziej na popularności – TEQBALL.
 
Ta dyscyplina w bardzo efektywny sposób rozwija technikę zawodników. Jak sami twierdzą bardzo dobrze im się pracuje na tego typu sprzęcie. – mówił na spotkaniu Michał Listkiewicz - Efektem wizyty w Kutnie będzie – mam nadzieję – utworzenie strefy Teqball w mieście, a w powiecie odbędzie się cykl imprez pod patronatem starostwa organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, które będą promować tę grę w gminach i mniejszych miejscowościach – dodał prezes Polskiego Związku Teqball.
 
Teqball to widowiskowa dyscyplina sportowa wymyślona na Węgrzech, która może być nazywana połączeniem piłki nożnej i tenisa stołowego. Zawodnicy rywalizują na zakrzywionym stole podobnym do tego znanego właśnie z zawodów stołowej odmiany tenisa. Zawodnicy do gry używają nóg, a rozgrywka prowadzona jest taką samą piłką, która wykorzystywana jest w normalnych meczach piłkarskich.
 
Na spotkaniu obecni byli wiceprezesi związku - Krzysztof Ochędalski i Kajetan Listkiewicz, oraz Tomasz Marciniak – wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Bartosz Czechowski, którzy jednocześnie są koordynatorami rozwoju Teqball w Kutnie i okolicach.
 
Wcześniej nie byłem zaznajomiony z tą inicjatywą. Pan Michał Listkiewicz mocno nas zaskoczył. W ramach funkcjonowania powiatu kutnowskiego chcemy tę ideę promować. Myślę, że mobilność i innowacyjność tego sportu może zachęcić młodych mieszkańców powiatu do aktywności fizycznej – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski – Postaramy się zachęcić gminy do współpracy, aby i one mogły propagować tę dyscyplinę sportu wśród mieszkańców. – dodał Starosta.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-06-09 09:00przez:
Opublikowano:2021-06-01 12:23przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:55

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo