Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w Biznes Mikserach

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza do wzięcia udziału w organizowanych przez Województwo Łódzkie Biznes Mikserach. Udział w wydarzeniu to idealna okazja do promowania oferty firmy, nawiązania kontaktów i rozpoczęcie nowych inicjatyw biznesowych!

Ważna inwestycja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym

Modernizacja warta ponad 7 milionów złotych odmieni funkcjonowanie szpitala.

Starostowie podpisali deklarację powołania RPU

Rzecznik Praw Ucznia miałby się pojawić w każdej szkole powiatowej.

Starosta Powiatu Łaskiego z wizytą w Kutnie

Daniel Kowalik spotkał się z Piotrem Wołoszem.

Trwa termomodernizacja sali gminastycznej przy ul. Przemysłowej

Starosta kutnowski wraz z wicestarostą spotkali się z wykonawcą i inspektorem nadzoru, aby omówić przebieg prac.

Noc Muzeów w Krośniewicach

Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego  od wielu lat bierze udział w polskiej edycji Nocy Muzeów, co będzie miało miejsce również w tym roku.

Inauguracja nastąpi o godzinie 17.00, a rozpocznie ją wykład  Pana Jakuba Seldera  z Warszawy, autora książki „Od Gomolińskich do Rembielińskich”, w którym  przedstawi temat obu rodzin w oparciu o akty stanu cywilnego i inne materiały źródłowe. Oprócz tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem ekspozycji stałych  o godzinie 18.00 i 19.30, przygotowaliśmy dla naszych gości kilka niespodzianek. O godzinie 20.00 planujemy pokaz filmów o gen. Władysławie Andersie i niedźwiadku Wojtku z okazji 130. rocznicy urodzin generała. W międzyczasie,  dla najmłodszych (ale nie tylko) zaplanowaliśmy m.in.: warsztaty plastyczne, pokaz dawnych bajek na starym projektorze oraz konkursy z niespodzianką. Dodatkowo na dziedzińcu muzealnym  można będzie zagrać w „bule” - grę bardzo popularną w zachodniej Europie już w XIX w. (szczególnie we Francji), ale zyskującą coraz większą popularność również w naszym kraju. Muzeum można będzie zwiedzać do godziny 21.00. Serdecznie zapraszamy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-16 10:32przez:
Opublikowano:2022-05-13 10:32przez: Paweł Albiniak
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Odwiedziny:43

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo